Dvojka.sk

  • Zväčšiť veľkosť fontu
  • Štandartná veľkosť fontu
  • Zmenšiť veľkosť fontu
Úspechy Tento školský rok Vynášanie Moreny (2011)

Vynášanie Moreny (2011)

E-mail Vytlačiť

Vo štvrtok presne dva týždne pred Veľkou nocou sme "zabili", upálili a utopili Morenu, predstaviteľku zimy, zla, studených dní. Tento starý kresťanský zvyk traduje na našej škole folklórny súbor Dvojkáčik.

Deti za pomoci p. učiteľky vyrobili Morenu a so spevom vyniesli k potoku Teplica. Po krátkych príhovoroch - výčitkách k Morene skončila horiaca v potoku. Smrtnou nedeľou (10.4.) sa končí "vládnutie Moreny" a mali by nastúpiť privolané krásne teplé a slnečné dni.

 

Fotogaléria školy

Reklamný panel

Aktuálne odkazy

Zoznam stredných škôl
Vyber si strednú školu
Ako na strednú školu
Informácie o možnostiach štúdia

Viete, že môžete vybraný obsah našich stránok odoberať pomocou RSS kanálov? Takto možno odoberať napríklad našu úvodnú stránku, oznamy tried, články školskej jedálne... Na stránke sa nachádza v pravom dolnom rohu ikona s názvom RSS. Stačí na ňu kliknúť a nastaviť možnosť odoberania. U niektorých prehliadačov však treba najprv nainštalovať príslušné rozšírenie. Na inštaláciu rozšírenia pre odber RSS v Google Chrome treba postupovať nasledovne: voľba Nástroje> Rozšírenia > Viac rozšírení> Rozšírenia >od spoločnosti Google>Rozšírenie odber RSS.